Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

środa, 25 czerwca 2008

Słowo dotyka

Tyle razy słyszelismy Boże Słowo, a jednak nie zawsze nas ono przemieniło. Dziś słyszeliśmy historię Króla Jozjasza, który gdy tylko usłyszał Słowo zmienił się. Wielu ludziom Boze Słowo zmieniło życie, niekiedy wywróciło je "do góry nogami", a raczej ustawiło we właściwej pozycji, postawiło ich życie na właściwe tory... Dziś słyszeliśmy historię Króla Jozjasza; dlaczego tym razem tak sie właśnie stało, że Boże Słowo przemieniło Jego życie i życie Jego narodu? Stało się tak dlatego, że Jozjasz uświadomił sobie, ze jest to Słowo Boga i że jest ono skierowane do Niego !

Od tego dnia, od dnia znalezienia Księgi (Deuteronium - Ksiegi Kronik) zaczęła się reforma, czyli odnowienie przymierza z Panem, odnowienie miłosci. Od tego dnia przestali słuchać fałszywych Bogów, a zaczęli w końcu słuchać Boga. Również i w naszym życiu niekiedy daje sie słyszeć głos fałszywych proroków (niekiedy w telewizji, innym razem w internecie, ale również na ulicy i w szkole czy w pracy). Nadszedł czas, by wrócić do Pana i zacząc Go słuchać. "Nadszedł czas, by szukać Pana" (Oz 6). Odwróćmy swe serca od fałszywych proroków, by słuchać tylko Pana, bo tylko Jego Słowo jest pełne życia i tylko Jego Słowo jest w stanie nas przemienić.

To dzisiejsze Słowo nam ukazuje jeszcze jedna ważną rzecz, że nigdy nie jest za późno na nawrócenie, na zmianę swego życia. Nawet jesli połowe życia przespałeś - "zacznij jeszcze raz swój powrót do Boga !"
P.s.
To tłumaczenie dzisiejszego kazania, pierwsze w nowym klasztorze. No własnie....zmiany i przenosiny, a w przypadku Darka daleka podróż spowodowały, przerwę na naszym blogu. Teraz troche nadrobimy, ale w sobotę zaczyna się FSM w Czechach (w tym 1 lipca konert A&D) i pewnie znów bedzie mała przerwa na blogu. Zaraz po Spotkaniu Młodych wchodzimy do studia. Bardzo prosimy wszystkich o modlitwę. Szczegóły odnośnie płyty można znaleźc już teraz (i będą się pojawiały na bieżaco) na stronie bandu, w book. Bardzo prosimy wszystkich o modlitwę.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Obiecujemy :)
Powodzenia!

fr. Adam Wolny pisze...

Dzięki wielkie !