Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

czwartek, 8 marca 2012

Kobieta

“Tylko Bóg może powiedzieć, kim jesteś. Tylko Bóg może wyrazić odpowiedź, którą chcesz usłyszeć. Dlatego najpierw trzeba mówić o romansie z Nim. To musi przyjść pierwsze. Musi. Naprawdę musi. Adam jest zbyt niepewnym źródłem.”

“Ewa ma w sobie studnię marzeń bez dna. Jedynie Jezus jest tym niewyczerpanym źródłem, które może ugasić jej pragnienie. Żadne inne źródło, żaden inny związek nie będzie w pełni satysfakcjonujący.”


“Kobieta w całej swojej chwale, kobieta piękna, nie walczy, żeby stać się piękną albo godną starań czy zadowalającą. Ona wie, w tym cichym zakątku swojego wnętrza, w którym przebywa Bóg, że On odkrył jej piękno, uważa ją za wartą starań i dla Niego jest zadowalająca.”

“To ty jesteś przeznaczona do wypełnienia miejsca w sercu Boga, którego nikt inny i nic innego nie może wypełnić. On tęskni za tobą. (…) Nie jest zainteresowany kobietą, jaką twoim zdaniem, powinnaś być. Pragnie zbliżenia z tobą prawdziwą.”

“Żeby zabiegać o zbliżenie z Chrystusem, będziesz musiała o to walczyć (…) z zapracowaniem Marty, (…) z oskarżeniami, ze złodziejem, który po prostu mógłby ukraść dary twojego Ukochanego”

“A więc, miła moja, nadszedł czas na odnowę twojego życia. Ponieważ jest Ktoś większy niż twój wróg. Ktoś, kto odnalazł ciebie na początku czasu. On przychodzi, żeby ukoić twoje złamane serce i odrodzić twoją kobiecą duszę.”

John i Stasi Eldregde

POWERNE POZDRO DLA WSZYSTKICH PAŃ!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

to najładniejsze życzenia jakie usłyszałam
dziękuję :-)

fr. Adam pisze...

dołączam się do życzeń :)

Anonimowy pisze...

Dziękuję za te bardzo miłe słowa:)