Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

poniedziałek, 17 listopada 2008

Mikołaj, Gadu – gadu i Arka Noego.

Jak ćwierkają wróble, tegoroczny św. Mikołaj przyjdzie do nas z nową płytą Arki Noego. Płyta nosić będzie tytuł „Gadu - gadu” i ukaże się w sklepach 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja. Na płycie znajdzie się 13 nowych piosenek.

Płyta jest owocem doświadczeń zespołu, głównie lidera Roberta Friedricha z ostatnich dwóch lat (od czasu wydania „Subito - sancto”). Jak mówi Robert: „Na tej płycie jest dużo o tym, że Pan Bóg jest dobry i wierny...”

Na płycie m. in. piosenka o Maryji, która mówi Bogu: „tak!”. „Ostatnio jak leżałem w szpitalu to miałem takie pragnienie, że pierwsze co zrobię, jak wyjdę ze szpitala, to napiszę piosenkę o Maryji.” Jak tłumaczy lider i założyciel Arki Noego: „Ta cała historia, która się wydarzyła Józefowi i Maryji może sie i nam wydarzyć, każdego dnia to się może zdarzyć. Kiedy ktoś przychodzi do nas i przepowiada nam głosi Dobrą Nowinę jest jak anioł i wtedy albo się w nas poczyna Dzieciątko Jezus i rodzi się w nas Jezus i zaczynamy mieć nature Jezusa, albo nie...”

Na tej płycie jest też dużo świętych. Będzie też piosenka o rozeznawaniu, bedzie też o tym, żeby się nie dać oszukać - o robaczywych jabłkach – zdrapkach... Będzie też piosenka o tym, że bez Pana Boga ciężko jest udźwignać ciężar („Nie udźwignę tego sam do pomocy Ciebie mam”), czyli coś jak Mały Bajtel :)

„Jest też piosenka o pracowitym robocie, który się zakochał i nie ma czasu – to jest piosenka o mnie, ale też o każdym, który dużo robi, a nie ma czasu przytulić się do Jezusa. Ostatnio byliśmy z dziećmi na bajce Wall-e (czyt. Łoli) i tam mi sie podobało, że ten zapracowany łoli w końcu sie zakochał. I ja też mam taką nadzieje, że w końcu tak sie zakocham w Jezusie, że zostawię wszystko i bedę tylko przy Nim, nie jak ta Marta, co o wszystko dbała a przytulic do Jezusa czasu nie miała”.

Więcej szczegółów z nowej płyty nie ujawniam, sami możecie je poznać słuchając wywiadu jaki Litza udzielił naszym braciom z Elbląga. Słuchając go, będziecie mogli też usłyszeć również jedną z nowych piosenek Arki (właśnie tę o Maryji).

O nowej płycie Arki, jak i o przeróżnych planach, ale i o zaczętych juz projektach związanych z Armią i 2 Tm 2, 3, a takze o różnych niespodziankach, które Robert i spółka przygotowują, możecie posłuchać tu:

http://www.frater.elblag.pl/2008/frater_19.mp3

(wywiad z Litzą zaczyna się w drugiej połowie podkastu - odcinek 19.)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

ale fajnie, ze bedzie nowa plytka ;)