Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

sobota, 7 lutego 2009

Spotkanie Młodych


Tradycyjnie juz - pomimo zmian klimatycznych, gdy u nas jeszcze byla zima, w Paragwaju było łato, no a co jest najlepsze na lato? Wiadoomo - Spotkanko Młodych.
I takowe się odbyło już po raz trzeci w środku buszu - w Aregua. Mam nadzieją, że więcej szczegółów napisze nam felix, który jak widać odżył i już pomyka również po przestrzeni wirtualnej. Na dziś mogę napisać tylko tyle, że spotkanko trwające od 15-ego do 18-ego stycznia w naszym Centrum Duchowości i Pomocy Społecznej odbywało się pod hasłem: " Z Jezusem Miłosiernym żyjmy w komuni!" odbyło się 3 Narodowe Spotkanie Młodych Grup Bożego Miłosierdzia, no i uczestniczyło w nim 320 os, którzy przez te 4 dni zastanawiali się nad życiem w szeroko rozumianej komunii: z Bogiem, z bratem, i sobą samym. Był to czas wypełniony bardzo ciekawymi konferencjami, które później były pogłębiane i szczegółowo omawiane podczas pracy w grupach To doswiadcznie zostało wzmocnione przez potęgę wspólnej adoracji i modlitwy. Było też "Kino pod chmurką".Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że praktycznie mówiąc powstało profesjonalne kino w środku lasu.

Natomiast ostatniego wieczoru mieliśmy jam session muzyki chrzescijańskiej, który trwał do późnych godzin nocnych. Również my jako franciszkanie wystawiliśmy naszą reprezentację, co było też świetną okazją do uwielbiena Pana Niebios wszystkimi możliwymi dzwiękami, jak można polukać po fotkach są tam też znajome twarze :)

Ważnym punktem był sakrament pojednania, z którego skorzystało bardzo dużo ludzi, a może nawet i wszyscy. Było to możliwe dzięki pomocy kapłanów ze wszystkich naszych trzech obecności w Paragwaju.

Jak pisze jeden z uczestników tego spotkania: "Był to czas szczególnie pobłogosławiony przez Boga. Przez całe spotkanie towarzyszyła nadzwyczaj spokojna atmosfera, przepełniona pokojem i otwartością na drugą osobę..."

Galeria zdjec ze spotkania:
http://www.franciszkanie.pl/galeria.php?mode=pokaz&id=434&n=20&m=100%

3 komentarze:

Giacobbe pisze...

Kurcze, fajno że nie tylko w Polsce dzieją się takie akcje.

Po fotach widzę, ze sporo młodzieży uczestniczyło w tym spotkaniu. Gratuluje pomysłu. Z doświadczenia wiem, że imprezy tego typu przyciągają młodych do Pana. I to jest najważniejsze.

Ojcze Adamie, a tak trochę z innej beczki:

Ilu mniej więcej uczestników będzie w Cvilnie? To jest większa akcja czy kameralne spotkanko?

fr. Adam Wolny pisze...

he widze ze Cie dopadl jakis glod ADowski, ze szperasz po naszym blogu w starociach... troche mi trwalo, zanim, znalazlem post, do ktorego napisales komentarz.
No Cvilin to wieksza akcja na 200 osob :), jest dosc kameralnie i bardzo rodzinnie, co moga poswiadczyc fiorki (na forum franciszek pl jest pare wpisow), jak i moi muzycy (dwaj z nich chca nawet za swoja kase przyjechac, po to by chwilke byc tam z nami - a nie chodzi o granie, bo beniarz prawdopodobnie nie zdazy na koncert, ale chce przyjechac by byc tam chwilke z nami).
W tym roku fiorki maja wziac sprzet do nadawania przez radio, takze trzeba wziasc z soba jakies radyjko a bedzie tlumaczenie konferencji, jest tez caly czas Adoracja NS, ognisko (wspolne opiekanie parowek z fiorkami...}, no i scholka na poziomie, co jeszcze trza... no i baaardzo zyczliwi ludzie, kochajacy Polakow - chyba najlepsze z wszystkiego sa te konwersacje, polsko/czeskie, pozdro

fr. Adam Wolny pisze...

Z ta Adoracja, nie wiem,czy jest w nocy, chyba nie, ale przez caly dzien jest special namiot, gdzie Lord parkuje :)