Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

wtorek, 7 kwietnia 2009

Noc i dzień

W rzymskiej bazylice odbędzie się 7 kwietnia prezentacja książki „Biblia: noc i dzień” pod redakcją Giuseppego De Carli i Eleny Balestri. Głos w dyskusji wokół publikacji zajmie również abp Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury. Podczas prezentacji wystąpi grupa tańca liturgicznego „Holy Dance”, w której główną tancerką i choreografem jest siostra Nobili. Anna Nobili, która przez 20 lat była striptizerką i tancerką w nocnych klubach, zatańczy 7 kwietnia w rzymskiej bazylice Świętego Krzyża Jerozolimskiego. Nobili nawróciła się pod wpływem wizyty u grobu św. Franciszka w Asyżu i wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Pracownic Domu Świętego w Nazarecie. 38-letnia dziś tancerka nazywa siebie obecnie „baletnicą Pana Boga”.

„Tamte noce były ciemne, wypełnione złem, seksem i narkotykami” – powiedziała zakonnica o swoim poprzednim życiu w wywiadzie udzielonym gazecie „La Repubblica”. Swoje doświadczenie w Asyżu przyrównała do nawrócenia św. Pawła w drodze do Damaszku. Jak wyznała, u grobu św. Franciszka doświadczyła Bożej obecności.

„Szefowi oznajmiłam, że znalazłam nowy, najczystszy skarb – Boga” – wspomniała siostra Nobili swoje zerwanie z dotychczasową pracą. „Moje życie się zmieniło, odrodziłam się na nowo. Nigdy nie zrezygnowałam z tańca, lecz teraz tańczę dla Boga” - oznajmiła.

kw (KAI/Cathnews)/Rzym
| 1

1 komentarz:

Giacobbe pisze...

Takie świadectwa mnie rozwalają. To się nazywa Boży kop!!!

Dzięki.

PS. "Nie ma dla Niego problemu żadnego z grzesznika zrobić świętego";)

Pozdrawiam