Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

wtorek, 12 stycznia 2010

Dryfowanie

W ubiegłą niedzielę mieliśmy wielkie święto: Chrzest Jezusa! Pamiątkę naszego chrztu... Pamietasz datę Twojego chrztu? Nie wiem czy wiesz, ale jest to data twoich NARODZIN!!! Niemniej ważna jak data Twojego pierwszego oddechu! Za friko otrzymałeś WIELKA GODNOSC i POZYCJE. Stałeś sie DZIECKIEM BOZYM! Pomyśl przez chwilę, co to znaczy, że moim Ojcem jest Bóg, który stworzył cały wszechświat. Ogarniasz? Jeśli Bóg jest Twoim Ojcem, to znaczy, ze chce Cię uczyć życia, wychowywać. Czaisz? On nie chce Cię opieprzać, krytykować, karać, walić pałą po głowie, oklamywać, itd. NIE, NIE, NIE!!! ON CHCE Z TOBA ROZMAWIAC, PROWADZIC, UKAZYWAC DROGE PRAWDZIWA, DROGE KU SZCZESCIU! W twoim życiu stary, masz tylko dwie możliwosci: SLUCHAC BOGA I ISC ZA JEGO GLOSEM, albo SLUCHAC DIABLA I ISC ZA NIM!!! Teraz tak: BOG PRZEMAWIA W SERCU, TYLKO W SERCU! Diabeł szczeka w głowie, myślach, tylko tam!!! Gdy tracisz łączność z sercem, tracisz głos Ojca, gubisz się. Ogarniasz? Jedyny sposób to pielęgnowanie w życiu CISZE, aby posłuchać serca, PRZEBYWAC z Ojcem! Cały atak diabła jest na serce, oddzielić Cię od serca, zranić serce! Abyś tylko żył w Twoich myślach, głowie w CHALASIE i bal sie serca! CZLOWIEKU, MASZ WSZYSTKIE PRETYSPOZYCJE KU TEMU, ABY BYC SZCZESLIWYM, JESTES OCHRZONY, DZIECKO BOGA! KURNA, OBUDZ SIE!!! NIE SLUCHAJ TEGO WYCIA I SZCZEKANIA DIABLA, KTORY DZIEN I NOC CIE OKLAMUJE,OSKARZA!!! LUDZIE!!!! .... SERCE, SERCE, SERCE... spróbuj to ogarnąć!!! Jezus jest w stanie uzdrowić rany Twego serca, ale musisz Mu to pokazać. Poprostu pogadać z Nimi. Odważnie zaprowadź Go w historię Twojego życia!!!
Czaisz bazę?

5 komentarzy:

karolina pisze...

masakra...
ojcze Darku potrafisz do człowieka tak dotrzeć...
Duch Święty działa!
Bóg zapłać za mocne słowa!

Anonimowy pisze...

NOOOOOO pozytywny opad szczeny na glebę. :) Będę zaglądać. Chyba:P

paczka_dropsow pisze...

NOOOOOOOOO.. pozytywny zjazd szczeny na glebę. Będę zaglądać. Chyba :P

sztolfik pisze...

współczesna ewangelizacja. jestem zdecydowanie za modyfikacja sposobu docierania do młodzieży, aby po prostu mówić im o Bogu ich własnym językiem...
GRATULUJĘ!

"czaisz Ojcze Darku?" :)

Anonimowy pisze...

rzeczywiście ciekawe, ale nie takie proste... sercem...a co zrobić gdy pod wpływem życiowych doświadczeń czujesz się opuszczony przez Boga i gdy twoje serce jest tak zranione, że po prostu nie masz siły go otwierać, po co? - skoro ten, którego kochasz nie dopowiada? twoje serce zaczyna kamienieć, na początku przeraża, ale można z tym żyć.. nie wiem jak długo, ale można... nie wiem, czy ojciec czyta komentarze do tekstów, ale może ktoś się pomodli, wydaje się, że bardzo tego potrzebuje:)