Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

wtorek, 17 maja 2011

Pomoc dla Rodziny Stopy

Przekazuję dalej:

Przyjaciele Piotra Stopy,

To słabe, jak nagle odchodzi 46 letni człowiek, i taki znakomity muzyk. Od dzisiaj wiemy, że wsparcia będzie potrzebować rodzina Żyżelewiczów - Kasia z 3 ich dzieci: Zosią, Frankiem i Anielką.
Szkoda by było, by nowy, z sercem budowany skromny dom Piotra porwała spod Puszczy Kampinoskiej jakaś hipoteka…

Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale od czasu jak zmarł Jacek Kaczmarski - mamy naszą branżową Polską Fundację Muzyczną. Aktualnie jednoosobowo i społecznie uruchamiam różne działania w miarę pojawiających się potrzeb, związanych z problemami ludzi muzyki, jeśli znajdą się w potrzebie. Pomagacie też zawsze Wy, i wielu muzyków oraz fanów.

Najbardziej pomogliśmy zbiórką publiczną Monice Kuszyńskiej, ale też Sławkowi Kulpowiczowi, Eli Dmoch, Zbyszkowi Łapińskiemu, Marysi Bręczewskiej, Markowi Karewiczowi, Romkowi Roczeniowi… aktualnie pomagamy Tomkowi Szukalskiemu.
Zobaczcie archiwalia ze strony, jeśli nie słyszeliście o Fundacji: http://www.pfm.waw.pl/html/pomoc_dla_moniki.html

Od teraz przy PFM działa subkonto o nazwie STOPA
31 1440 1101 0000 0000 0492 7362
Polska Fundacja Muzyczna
ul. Kruczkowskiego 12, lok.2, 00-380 Warszawa

Podajcie proszę ten numer za pomocą własnych komunikatorów, rozsiejcie proszę wśród ludzi i firm zaprzyjaźnionych, namawiajcie na wsparcie okazjonalne, lub stałe (małe zlecenia stałe byłyby najbardziej przydatne, by np. wesprzeć 25 letni kredyt).

Na to konto będą wpływać różne środki, jakie środowisko muzyczne już dziś chce przekazywać Piotrowej Rodzinie.

Celem takiego konta jest prawna i skarbowa ochrona interesów Kasi, by darowizny lub wypłaty celowe były prowadzone w sposób zgodny z procedurami jakich wymagają tego typu wypłaty, jak też zabezpieczały intencje darczyńców, którzy chcą mieć pewność, że wszystko dzieje się prawidłowo, terminowo, zgodnie z duchem pomagania, ale też wszelkimi obowiązującymi przepisami. Jako Prezes Zarządu PFM gwarantuję to identycznie jak przy każdej dotychczasowej akcji.

Aby była jasność, PFM nie zarabia na takiej działalności, a jedynym kosztem mogą być bieżące koszty księgowe, jeśli będzie sporo obsługi sprawy w tym zakresie.

Tomek Kopeć

Brak komentarzy: