Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

środa, 16 kwietnia 2008

Wilki

W ostatnim czasie podczas Eucharystii słuchamy Jezusa jak nam opowiada o pasterzu, owcach i ściemniaczach. Ciekawe, bo Jezus jako Pasterz sam stał się Barankiem, Owieczką na rzeź prowadzoną! Przyjął tę postawę, aby nas Ubóstwem, swym Bóstwem ubogacić. Dlatego to jest wielka ściema jak ktoś smęci, że musi wiele robic, pracować, no nie wiem co, aby przybliżyć się, odczuć osobę Jezusa. Czesto padają hasła: musisz pracować nad swoim nawróceniem. I co? Myślisz, że sam możesz coś zmienić, nawrócić się ;) NIGDY! Jak owca, potrzebujesz Przewodnika, który się o ciebie zatroszczy, zaniesie, jak trzeba, w dobre miejsce. Potrzebujesz Jezusa. Power jest w tym, że On juz jest blisko ciebie ! Czaisz? - nawet w twoim sercu ! Kiedyś to napisał św. Augustyn: szukałem cię daleko, a Ty byleś tak blisko, w moim sercu." Potrzeba nam jednej rzeczy, nauczyć sie Głosu Jezusa, nauczyć się odróżniać ten Głos od innych głosów, ktore płyną od wyjących wilków. Jest na to TYLKO jeden sposob ADORACJA JEZUSA W EUCHARYSTII!!! Zawsze jak przechodzisz obok kościoła, kaplicy, WPADNIJ do Jezusa, pogadać z Nim, a przede wszystkim posłuchać, jak brzmi Jego Głos!!!

1 komentarz:

karolina pisze...

Pax! piosenka którą ostatnio mam w uszach a dokładnie od niedzieli ( mimo że znam ją wcześniej) to piosenka Magdy Anioł
PIOSENKA O DOBRYM PASTERZU

1. Po zielonych pastwiskach owieczki chodziły
Dobry pasterz pilnuje aby nie zbłądziły
Hej, Pasterzu, hej, owce Cię słuchają
Gdzieżby tyle miały co u Ciebie mają

Ref.: Hej, Pasterzu , hej, paś owieczki swe
Ty najlepiej wiesz co dla nas dobre jest

2. Po zielonych pastwiskach owieczki hasały
Dobry Pasterz pilnuje aby się nie bały
Hej, pasterzu, hej owce Cię słuchają
Kogóż mają słuchać skoro Ciebie mają

w niedziele właśnie byłam u spowiedzi, właśnie gdy jestem w stanie łaski uświęcającej słyszę bardziej Pana niż wtedy gdy mą miota grzech! chce sie ciągle mówic " MóW PANIE BO sługa TWóJ słucha" i Go słuchac!
Z Panem jest wszystko łatwiej! Mamy być jak małe dzieci pełne radości, nadzeji bo takimi chce nas mieć Bóg! Chce by stale w moim życiu siedział za sterem Pan i był mi Przewodnikiem, Pasterzem, Drogą, Prawdą i żYCIEM! Bo wiem że sama nie dam rady! i chce by te słowa nie były tylko pustymi słowami ale PRAWDą W MYM ŻYCIU! POZDRO