Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

piątek, 25 kwietnia 2008

O. Pio - 40 lat po śmierci


I jeszcze Jeden, który w tym roku obchodzi 40 urodziny - tym razem: narodzin dla Nieba -
to Ojciec Pio, którego 40 rocznica śmierci przypada w sierpniu. Z tej okazji na widok publiczny wystawiono ciało Świętego.
Uroczysta Eucharystia 24 kwietnia 2008 roku zainaugurowała czas, w którym ciało Ojca Pio będzie wystawione do publicznej czci w krypcie kościoła kapucynów w San Giovanni Rotondo.
Od tego dnia pielgrzymi mogą modlić się przy relikwiach ciała Ojca Pio, wystawionego w szklanym sarkofagu, w tym samym miejscu, w którym do czasu ekshumacji znajdował się grób świętego Kapucyna.
Ciało Ojca Pio wystawione zostało w szklanym sarkofagu, znajdującym się w miejscu dawnego kamiennego obelisku, tak dobrze znanego czcicielom Kapucyna z Gargano.
Ojciec Pio odziany jest w kapucyński habit, uszyty przez siostry klaryski kapucynki z San Giovanni Rotondo. Ma na sobie rękawiczki i buty, zachowane od 40 lat w celi, w której zmarł nocą 23 września 1968 roku.

Święty kapłan ma na sobie bogato zdobioną stułę, dla wykonania której potrzeba było blisko 200 godzin pracy. Na razie nie ustalono - do kiedy ciało o. Pio bedzie wystawione do publicznego kultu wiernych. Jak przekazał kustosz sanktuarium, możliwe, że bedzie to wrzesień 2009. Jak podaje włoska agencja ANSA możliwe, że wśród pątników znajdzie się również Ojciec Święty Benedykt XVI (informacje za: Głos O. Pio)

Brak komentarzy: