Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

niedziela, 12 października 2008

Warto wiedzieć...

Juz od tygodnia trwa w Watykanie Synod Bisupów poświęcony Słowu Bozemu. Są na nim równiez przedstawiciele Polski.

Jak zauważył bp Andrzej Suski, Ojciec Święty pilnie notuje wszystkie wypowiedzi. Zdaniem ordynariusza toruńskiego, są one dla niego materiałem do przemyśleń, bo wydobywa z każdej jakiś nowy element.

Ze szczególnym entuzjazmem przyjmowano wypowiedzi będące jednocześnie świadectwem. Można do nich zaliczyć wystąpienie bpa Josepha Võ Đúc Minha z Wietnamu, mówiącego o prześladowaniach chrześcijan w jego ojczyźnie. Na dramatyczną sytuację chrześcijan w Indiach zwrócił uwagę kard. Varkey Vithayathil. Arcybiskup większy Ernakulam-Angamaly obrządku syro-malabarskiego zaznaczył, że w jego ojczyźnie ofiarą fundamentalistów padło około osiemdziesięciu osób, a tysiące zmuszono do ucieczki. Z kolei dramatyczny apel o solidarność z chrześcijanami w Ziemi Świętej wystosował łaciński patriarcha Jerozolimy Fouad Twal.

Wiecej na serwerach katolickich, m. in. www.e.kai.pl, www.wiara.pl

3 komentarze:

Małgorzata fmm pisze...

a ja jeszcze dorzucę, że są dwa blogi prowadzone przez polskich uczestników synodu: bpa Kiernikowskiego: http://www.radiopodlasie.pl/bp/
i abpa Gądeckiego: http://www.archpoznan.pl/blog/

zaś, jeśli ktoś jest anglo- francusko-, hiszpańsko-, niemiecko-, portugalsko-, włosko- lub arabskojęzyczny, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na:
http://www.zenit.org/
Zachęcam wszystkich do śledzenia na bieżąco wydarzeń z tego synodu :)

fr. Adam Wolny pisze...

Dziękujemy

Piotr Zajączkowski OFMCap. pisze...

Pokój i Dobro!
Pozdrawiam autorów seriwsu i bloga :))
Jestem kapucynem i zapraszam serdecznie na mojego bloga. Link do waszego umieszczam na swoim i o to samo Was proszę :)Z Bogiem