Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

wtorek, 13 stycznia 2009

Trochę jazzu... 1

Już kiedyś wspominalismy o Andrzeju Cudzichu.Zapraszamy na stronkę poświeconą temu zmarłemu muzykowi, jak również na koncert jazzowy:

Wybitni jazzmani oraz młodzi artyści związani z Piotrem Cudzichem zagrają 18 stycznia w Krakowie

W listopadzie 2008 minęła piąta rocznica śmierci znakomitego kontrabasisty i czołowego polskiego jazzmana – Andrzeja Cudzicha. W podziękowaniu za dzieło jego życia Stowarzyszenie RUaH organizuje koncert, w którym wezmą udział wybitni reprezentanci polskiej sceny jazzowej przez lata współpracujący z Andrzejem: Piotr Baron, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik oraz młodzi artyści inspirujący się jego kompozycjami (m. in. zespół The Conception).Ponadto wystąpią muzycy związani z zespołem AmenBand – formacji o przesłaniu chrześcijańskim założonej przez Andrzeja.

Celem koncertu jest także przybliżenie szerszym kręgom odbiorców muzyki światowego formatu, jaką tworzył ten niezwykły człowiek. Koncert złożony będzie w całości z autorskich utworów zmarłego kontrabasisty. Założeniem jest, by było to wydarzenie na miarę stolicy kulturalnej Polski, jaką jest Kraków. To właśnie z tym miastem do końca życia związany był Andrzej Cudzich.

Koncert „Z nieba jazz” odbędzie się 18 stycznia 2009 roku o godz. 19.00 w Centrum Kultury Rotunda przy ul. Oleandry 1 w Krakowie. Bilety do nabycia w Centrum Kultury Rotunda, a także w wydawnictwie paganini (ul. Batorego 19).

www.andrzejcudzich.pl

Brak komentarzy: