Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

wtorek, 13 stycznia 2009

Trochę jazzu... 2

Bielsko-Biała: „Pociąg Papieski” powiezie miłośników jazzu

Już niedługo "Pociąg Papieski" zawiezie miłośników jazzu z Krakowa do Stolicy Podbeskidzia, gdzie w następnym miesiącu odbędzie się Bielska Zadymka Jazzowa. Specjalny kurs ma być jednym z cyklicznych przejazdów pociągu na trasie Kraków - Oświęcim - Bielsko-Biała - Żywiec.

Leszek Wasiak, prezes Fundacji wyjaśnia, że w pociągu zmieści się około 160 sympatyków jazzu, którzy będą mieli okazję dojechać żółto-niebieskimi wagonami na znaną w całej Polsce imprezę jazzową. „Trwają negocjacje, kto pojedzie tym pociągiem, ale na pewne będzie to niezapomniane przeżycie dla wielu osób” – dodaje Wasiak.

Podczas tegorocznej Zadymki Jazzowej (18-22 lutego) odbędzie się 11 koncertów. Wystąpią m.in. takie gwiazdy jak Nigel Kennedy, Christian Scott, James Carter Quintet, Erick Truffaz Quartet i prawdziwa legenda jazzu, Ron Carter.

Jerzy Batycki, organizator festiwalu zauważa, że pomysł z "Pociągiem Papieskim" wypełnionym fanami jazzu jest zupełnie nowy i ma nadzieję, że się sprawdzi. „To ma być podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w kulturze. To będzie wielka atrakcja, bo uczestnicy przejazdu będą mieli okazję słuchania muzyki na żywo podczas jazdy” – zapowiada.

Pierwszy z planowanych cyklicznych przejazdów z Krakowa do Bielska-Białej i dalej na Żywiecczyznę odbędzie się 23 stycznia. Na uczestników przejazdu w czasie całej, trzygodzinnej podróży czekać będą liczne atrakcje: występ zespołu na żywo, możliwość obejrzenia unikalnych materiałów ze spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, a także multimedialne prezentacje najbardziej atrakcyjnych miejsc całego regionu Beskidu Zachodniego. Po półtoragodzinnym postoju Żywcu skład wyjedzie w trasę powrotną i dotrze do Krakowa o godz. 19.35.

Kurs "Pociągu Papieskiego" z fanami jazzu zaplanowano na 20 lutego.

Za: www.e.kai.pl

Brak komentarzy: