Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

środa, 6 lutego 2008

Szansa

Oto czas Wielkiego Postu! Wielkiego, bo zaprasza do Wielkiego Kroku w zyciu. Czas na Rewolucje! Wielu chce zmieniac uklady polityczne itd. My natomiast uklady, ktore sa w nas a nie sa zdrowe, nie ulatwiaja zycia. Wokol czego kreca sie twoje sprawy? To co jest w centrum twego zycie jest dla ciebie najwazniejsze, to cala twoja nadzieja. Tu jest problem. Zaczni twoja Wielka Rewolucje, postaw Jezusa w centrum twych spraw, twego zycia! POST-mala rezygnacja z czegos(moze internet-mniej godzin, moze komura-mniej czasu, moze cos innego-chleb i woda w piatki), MODLITWA-wiece czasu dla Boga, JALMUZNA- wiece czasu dla blizniego. Postawic Jezusa w centrum, to przede wszystkim olac samego siebie!
Powodzenia!

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Chwala Kristu!!!
wiem, ze w moim zyciu jest w centru moje "ja". chce aby to bylo inaczej! aby byl w centru Jesus, ALE!!!
poprostu On nie jest wazny w moim zyczu (kiedy naprawde pisze szerze), wiem o Nim, ale to jest tak wszystko!!! juz kilkarazy chcialam, by bylo inaczej!!! chciala bym, by moja modlitwa byla rozmowa s przyjaciolem...ale teraz jest to tylko odmawianie formuly, gzdie na Boga patzre nie jak na ojca, ale na "cos".chcialam bym, by bylo inaczej!!! w kazdym razie, bede w postu dzielac wszystko dlatego, bym zpoznala Boga :-)
tez prosze o modlitwe :-) dzieki

karolina pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
karolina pisze...

do anonimowy :) módl sie z gorliwością do Ducha św" ON NAS WSZYSTKIEGO NAUCZY ".... czasami jest tak że Pan che byś wykrzyczała w duchu Mu że nie chcesz tego by stał z boku a był w centrum... i powiem Ci że On jest koło Ciebie bo już dawno Cię znalazł... mów Mu wszystko to co Cie boli,cieszy... o tym że chcesz Go słuchać... weź do ręki Pismo św On w taki właśnie sposób przemawia do Ciebie... popatrz na świat... tam też możesz Go odnaleźć ..."Jeśli chcesz znaleźć źródło,musisz iść do góry, pod prąd."JP II będę pamiętała o Tobie w modlitwie :)3m sie wiem co przeżywasz niedawno to samo miałam...

karolina pisze...

PAX!!! moje sprawy kręcą się wokół Jezusa (przynajmniej tak mi się wydaję ale nie chodzi przecież o to by się tak wydawało ale żeby tak było co nie?) szkoły-szukania pracy-praktyk-netu-komórki-muzyki :P ze szkoły i pracy,praktyk nie mogę zrezygnować...od pewnego czasu mam postanowienie że będę czytać fragment Pisma św od początku i jedno opowiadanie z książki która jest pomocą hemelistyczną, (dostawaliśmy ją na 18 fsm)czytać psalmy i rozwazac i że oprócz niedziel będę chodzić do Kościoła okres Wielkiego Postu będzie to Piątek ... proszę o modlitwę w intencji tego abym wytrwała w moim postanowieniu i innych które podejmę... i o to aby ten czas,święty czas był dla nas rekolekcjami nie tylko w czasie dni rekolekcji które będą w parafii ale całe te 40 dni ;) łącze się w modlitwie :)

Anonimowy pisze...

dzieki karolinka za tak silna slowa, ktore dali mi odwagi :-)
tak, w czasie postu bede czytac Pismo sw. wiecej regularnie i modlic sie k Duchu swietemu, choc s tim mam troche klopoty...bo mam takie zle doswiadczenie dzieki braci protestantom .... ale dam rady :-)
ja tez bede pamietala na Ciebie w modlitwie :-)