Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

środa, 8 czerwca 2011

Grace

BÓG PRAGNIE BYĆ NASZYM PRAWDZIWYM UMIŁOWANYM. MY NATOMIAST POSZUKUJEMY PRAWDY I AUTENTYCZNOŚCI W LUDZKICH RELACJACH, DOZNAJĄC ROZCZAROWAŃ, GDY NASI KOCHANKOWIE NIE POTRAFIĄ NAS KOCHAĆ PRAWDZIWIE. BÓG CHCE OBDARZYĆ NAS CAŁKOWITYM BEZPIECZEŃSTWEM, ALE MY SZUKAMY TEGO UCZUCIA W POSIADANIU WŁADZY I MAJĘTNOŚCI, A POTEM ODKRYWAMY, ŻE MUSIMY SIĘ NIEUSTANNIE NIMI MARTWIĆ. SZUKAMY ZASPOKOJENIA DUCHOWEJ TĘSKNOTY NA ROZMAITSZE SPOSOBY, KTÓRE NIE WIELE MAJĄ WSPÓLNEGO Z BOGIEM! ( McDonald)

1 komentarz:

La vie est belle i ja tez pisze...

"Kiedys poznalam starsza pania, niemal stuletnia, a ona powiedziala mi: sa tylko dwie kwestie, o ktore istoty ludzkie toczyly wojny przez cala swoja historie:- Jak bardzo mnie kochasz?
i - Kto tu rzadzi? Ze wszystkim innym mozna sie jakos uporac. Ale te dwie kwestie, milosc i wladza, gubia nas wszystkich, podstawiaja nam noge, wywoluja wojny, bol, cierpienie" E.Gilbert
Tacy jestesmy..."Boje sie, ze nie jestem dosc pobozna i nie dosc kocham Boga...Swiety zapytal: czy nie kochasz nikogo? Kocham...wiec troszcz sie o osobe tobie najblizsza...i w ten sposob kochasz Boga i jemu sluzysz!"