Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

czwartek, 16 czerwca 2011

Kwiaty

Powołanie do wolności łączy się z obowiązkiem zrozumienia, że wolność to nie samowola, ale jest to zadanie stojące przed każdym człowiekiem, wymagające przemyśleń, rozwagi, umiejętności wyboru, decydowania.
Życia nie da się oszukać, jak nie da się oszukać ziemi. Jeżeli wrzuci się w nią plewy, zbierze się chwasty.
Być wolnym, to żyć zgodnie ze swym sumieniem.(x. Jerzy Popiełuszko)
Wolność i życie, za którym tęsknimy łączy się ścisle ze SWIĘTYM ROMANSEM! Chodzi tu o Boga, który nieustannie ściga nasze serce, uwodzi je na rozne sposoby. A my? Jak cielaki bląkamy się po żyznym pastwisku szukając trawy! Probujemy jęzorem zerwać źdźbło za pastuchem elektrycznym i zawsze zostajemy pokopani.
Jak powaiedzial O.Chesterson: Każdy kto puka do burdelu, szuka Boga! Kazdy nasz nalóg związany jest z brakiem swiadomosci za czym tęskni nasze serce tak naprawde. A ono tęskni za Romansem z Bogiem!
Wiec, to Ciebie szukają, gdy kupuja kwiaty! x. Twardowski

1 komentarz:

La vie est belle i ja tez pisze...

...moze trzeba sie troche poblakac, moze trzeba zostac pokopanym..."ludzie wybieraja rozne sciezki, proste i krete, zgodnie ze swoim usposobieniem, w zaleznosci od tego, ktora uwazaja za najlepsza lub najbardziej odpowiednia...i wszyscy oni docieraja do Ciebie, podobnie jak rzeki wpadaja do oceanu" I jesli czynisz to w szczerosci serca...kwiaty CZEKAJA... te, ktore najbardziej lubisz!
pozdrawiam
Judyta