Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

środa, 13 czerwca 2012

Antoni i muł


Bylo to w XIII w., gdy jeden z heretykow nie dal sobie wytlumaczyc, ze Jezus jest obecny w Najswietszym Sakramencie. Swiety Antoni zapytal go czy uwierzy, jezeli jego osiol odda czesc Hostii.
Heretyk postawil warunek, aby najpierw zamknac osla na dwa dni bez jedzenie i picia, trzeciego dnia polozy wiazke siana i owies a obok bedzie stal sw. Antoni z Najswietszym Sakramentem.
Kiedy nadszedl dzien proby, ku zdumieniu swiadkow wyglodzony osiol nie poszedl do owsa lecz do sw. Antoniego i ukleknal przed Hostia.
Tym cudem heretyk dal sie przekonac i uwierzyl w prawdziwa obecnosc Pana Jezusa w Najswietszym Sakramencie.
Zdumiewa dzis fakt, ze malo katolikow z prawdziwa wiara kleka przed Krolem Krolow. Dlaczego ludzie nie klekaja? Aby ukleknac, trzeba wiedziec przed kim sie kleka, trzeba miec wiare, czesc i milosc do Jezusa Chrystusa Ukrzyzowanego, obecnego w Hostii Swietej.
Jedyne stworzenie, co nie potrafi ukleknac przed Jezusem, to Diabel. Chociaz i on ukleknie, gdy sie mu rozkarze w Imie Najwyzszego.
Klekaj bracie z pokora przed Bogiem, poniewaz duzo Mu zawdzieczasz!!!

2 komentarze:

Krzysztof pisze...

Razi sytuacja, gdy tzw. katolicy przechodzą obok Najświętszego Sakramentu i olewają klęknięcie w ogóle nie wiedza co tam jest. Nie wierzą, że to Jezus Chrystus, Prawdziwy i Żywy.

Jak byłem w Belgii to tak z rączkami w kieszeni i noga na nodze to standard :)

fr. Adam pisze...

Ze wzruszeniem wspominamy bł. Jana Pawła II, którego zawsze widywałem na kolanach, niemal do samej śmierci - podczas celebracji Eucharystii czy adoracji, choć Sam już nie mógł chodzić. Można by tu przytoczyć świadectwo o. Konrada o ostatnich obchodach Bożego Ciała Jana Pawła II tu na ziemi,