Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

piątek, 10 czerwca 2016

Prawo Miecza

„Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż!  A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła (Mt 5,27).”
Jezus mówi, że wystarczy sponiewierać serce, aby stracić Niebo, nie musi być popełniony żaden czyn. Sponiewierane serce, to martwe serce, splamione grzechem, ono wyrzuciło Boga. Trzeba stosować „ Prawo Miecza”, z pokusami się nie dyskutuje, z grzechem nie idzie się na kompromis. Za cene czystego serca warto stracić "oko, ręke, czy nogę." To konkretna walka.
Mężczyzna ma obowiązek walczyć o serce, strzec go, bo w nim jest życie. Jeśli nie będzie walczył dopadnie go miecz. A kobieta? Ona ma być świadoma tego, że jeżeli ubiera się nie po bożemu, nieprzyzwoicie, wyzywająco, idąc za modą świata pokazuje za dużo swojego ciała, to ją także dosięgnie miecz. Poniesie karę za każdego mężczyzne, którego swoim ubiorem sprowadziła do grzechu cudzołóstwa. Jeśli staniemy się przyjaciółmi świata, będziemy wrogami Boga (1J 2,15).

Brak komentarzy: