Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

niedziela, 2 stycznia 2011

Trzymać

Witajcie "POWERNIE"!
Jak juz kiedys slyszales tych trzech kolesi, Kroli poganskich, przyprowadzilo do Jezusa SWIATELKO. Swiatelko Gwiazdy. Jestesmy farciarzami, bo owe Swiatelko i Gwiazda gosci w naszych sercach. Tak! Mamy cos w stylu Busoli, ktora naprowadza zeglarzy. Chce ci teraz zapodac tekst Pawelka. Zaserwowal go kiedys kolesia "z Kolosan". Pomoze on odkryc swiatelko, abys pewnie dryfowal przez 2011 nie rozpieprzajac Zaglowca:). Przeczytaj ten tekst kilka razy, powoli, ze zrozumieniem. Pozwol, aby ten tekst jak woda "plokal" kazda mysl i drążyl do serca. Nastepnie zatrzymaj sie przy slowach, zdaniach, ktore jakos cie dotykaja. Pros Ducha Swietego, niech cie oswieca i prowadzi, aby Swiatelko zaczelo swiecic jasniej! Poswiec temu troche czasu, zostawiajac i olewajac Babilon!!!

Trzymać się w życiu prawdziwego Chrystusa!
Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności. Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała, bo zostaliście napełnieni w Nim, który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy. I w Nim też otrzymaliście obrzezanie, nie z ręki ludzkiej, lecz Chrystusowe obrzezanie, polegające na zupełnym wyzuciu się z ciała grzesznego, jako razem z Nim pogrzebani w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił. I was, umarłych na skutek występków i "nieobrzezania" waszego [grzesznego] ciała, razem z Nim przywrócił do życia. Darował nam wszystkie występki, skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża. Po rozbrojeniu Zwierzchności i Władz, jawnie wystawił [je] na widowisko, powiódłszy je dzięki Niemu w triumfie. (Kol 2,6-15)

JEZUS - zasadą nowego życia !
Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.(Kol 3,1-4)

Brak komentarzy: