Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

czwartek, 20 grudnia 2007

Don´t be afraid

+ Wczoraj powiedziałem w kazaniu, że jednymi z najczęściej pojawiających się słów w Adwencie są słowa "Nie lękajcie się". Tak mi się przynajmniej wydawało... Rzeczywiście to zdanie pojawiło się kilka razy w liturgii. Dziś rano postanowiłem się przebiec przez adwent [to w ramach odchudzania :)] zauważyłem, że to słowo jest o wiele mniej razy niż przypuszczałem...
Zastanawiałem się skąd u mnie takie przypuszczenia, że to słowo - czy tez te słowa - pojawiają się najczęściej... Kiedy dziś rano biegłem przez Adwent (czyli raz jeszcze wróciłem do słow, jakie Pan daje nam w tym czasie - od I niedzieli Adwentu aż po dziś dzień - poznałem odpowiedź. Po prostu te wszystkie czytania, które słyszeliśmy, to Słowo, które dostało się do naszych serc - wytwarza w nas taki klimat pokoju... pewność pomocy od Pana oraz głębokie przekonanie, że On żyje i o każdym z nas pamięta. Moze nie posyła anioła, by Ci o tym powiedział, ale wiedz o tym, że to prawda - Bóg pragnie dla Ciebie przyszłości wspaniałej. Nikt Mu nie dorówna w zamiarach, jakie ma z nami... (Ps 40) . Choćbyś był, jak spękana ziemia, choćbyś był jak pustynia, na której prawie nie ma życia... nie lękaj się – to nie jest koniec.

Jak czytamy w Piśmie – „nie ma dla Pana problemu żadnego, by z grzesznika zrobić świętego...” (tu akurat podajemy to zdanie w naszej A&D-owskiej wersji - to cytat tekstu jednej z najnowszych piosenek. Jest ono parafrazą podobnie brzmiącego zdania ze Starego Testamentu).

Jeśli podczas tego Adwentu odkryłeś, że jesteś słaby i nędzny – nie bój się. To ważny dzień w Twoim życiu – bo poznałeś prawdę o sobie. Nie uciekaj przed nią i nie bój się Jej.

Nie uciekaj przed Jezusem ! Nie bój się spotkania z Nim !
Nawet jeśli przez długie już lata uciekałeś przed Nim.
Nie bój się Go!

P. s.
Bardzo przepraszam, że wczoraj nie było posta, ale wiecie- mamy teraz gorący czas - dużo spowiedzi itd. Ponadto wynika to tez z niedomówienia i czekania jeden na drugiego.
Sorki i dzięki za wyrozumiałość.

1 komentarz:

fr. Adam Wolny pisze...

Ten post jest na środę i czwartek, jako, że słowo "Nie lękaj się !" do którego odnosi się ten komentarz słyszeliśmy również w środę.