Blog prowadzony przez dwóch franciszkanow: o. Adama pracującego w Niemczech i o. Dariusza pracującego
w Polsce. Znajdują się tu ich przemyślenia na temat wiary i misji.

Strona domowa http://ad.minorite.cz/

poniedziałek, 17 grudnia 2007

Lew Judy gotowy do skoku

+ Kiedy słyszymy słowo "skok" myślimy np. : o "skoku na bank", czyli o napadzie. Może być też taki lwi "skok" daleki..., skok w przyszłość, skok za zdobyczą...

Jezus - "Lew Judy' nie chce Cię zjeść, ani ograbić... Choć chce Cię zdobyć, chce byś był Jego zdobyczą, chce zdobyć twe serce.
Nie czyni tego siłą fizyczną, ale siłą miłości... a miłość szanuje wolność... do tego stopnia, że wielu nie przejmuje się zabiegami Jezusa o ich serce... "ośmielają się Go drażnić...", jak to słyszymy w pierwszym czytaniu.

A Król czeka... czeka na to, że za Nim zatęsknisz i pozwolisz się uwieść Jego Miłości.

3 komentarze:

kolka pisze...

W moim odczuciu do tego zamieszczonego komentarza powinien byc tekst czytania które się komentuje. Pozdrawiam

fr. Adam Wolny pisze...

Jak napisaliśmy przy pierwszym adwentowym poście nasze adwentowe posty i nie tylko adwentowe będą zazwyczaj komentarzem do czytań z dnia. Sigle czytań, czy też pełne teksty możńa znaleźć na wielu serwerach katolickich, jak np.: www.katolik.pl
Nie mniej jednak uwaga o tym, by podawać sigle czytań jest dobra i w sumie też o tym myslałem, by podjawiały się namiary na Słowo Dnia na naszym blogu. Postaramy się w najbliższym czasie podawać je, (a może i pełne wersje czytań lub ich fragmenty) w odpowiednim miejscu. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę!

fr. Adam Wolny pisze...

O i już jest :)